KMSZ - článek

Zavírání klejmů 2012 - Kunov, Široká Niva

autor: Koťazadáno: 28.10.2012přečteno: 988fotogalerie: 1diskuze: 0

Nedá mi abych nenapsal pár řádků k této akci. Velké poděkování organizátorům z Brna a okolí. Za takovýchto podmínek (déšť, sněžení a mráz) by se nikdo nedivil, kdyby se akce zrušila. Opak byl pravdou a kdo přijel určitě nelitoval. Výbornou kuchyni a soutěže jsme si užili. Někteří odvážlivci dokonce i rýžovali v řece a našli i nějakou tu zlatinku. Ještě jednou dík a uznání. Ti, kteří se zúčastnili, zajisté do smrti nezapomenou

Miroslav Slivka

Kamarádi z Brna a okolí se rozhodli připravit zavírání klajmů u nás v drsném kraji zubatých žab, asi proto, že k dispozici byla po otvírání klajmů toaleta s prkýnkem. Tento pozdní termín si vybral svou daň v počasí, které nám přineslo vítr, déšť, mrznoucí déšť, sníh i mrazivé noci.

Nicméně nehledě na počasí byly připraveny bezva soutěže jako hledání kovové kuličky detektorem kovů, hod oštěpem, střelba ze vzduchovky, hod nožem, střelba lukem, rozdělání ohně bez podpůrných pomůcek pouze s pěti zápalkami a následným prohořením špagátku. Vrcholem byla volná soutěž v rýžování v řece Opavě při teplotě mínus 3 stupně Celsia !!!. Tohoto klání se zúčastnili pouze 4 odvážní zlatokopové Tomáš Valeček, Metud, Hejkal a Standa Postbiegl. Klobouk dolů před jejich výkonem.

V tomto počasí nešlo na odbyt studené pivo, ale tekl proudem fantastický svařák a nepančovaný alkohol (nikdo neoslepl a všichni to přežili). Jídlo které pro nás připravovali Renda s Evou bylo mňam, mňam, bylo ho dostatek a navíc s mnoha chuťovkami. Oslavenkyně Hanka napekla navíc věnečky a koláčky. Je pravda, že u ohně jsme neposeděli ani nezapěli, zato jsme se mačkali v útulném stanu. Trochu nás zábly nohy i ruce, ale vem to čert, hlavně že jsme dobře bavili. Na takto náročnou akci díky počasí hned tak nezapomeneme.

Celému kolektivu, kteří pro nás tuto akci zorganizovali, patří za to velké uznání a poděkování.

Koťa

 

 

FOTOGALERIE

9
Zavírání klejmů KMSZ, Kunov, Široká Niva 27.10.2012
autor: Slívka Miroslav, zadáno: 27.12.2012,
shlédnuto: 1505

DISKUZE

V diskuzi není žádný příspěvek, naprav to a něco ostatním napiš...