KMSZ - článek

Otevírání klejmů KMSZ - Široká Niva, 6.5.2011

autor: Majorzadáno: 10.5.2011přečteno: 1404fotogalerie: 1diskuze: 0

Tak se nam podařilo ty klejmy otevřít!!! Po neúspěšném loňském pokusu bruntálské sekce klubu o zorganizování otvíračky klejmů se to letošní první květnový víkend podařilo. V loňském roce byla akce odvolána pro nepřízeň počasí, kdy jsme my místní na severu ono meteorology předpovídané "VÍKENDOVÉ POLOJASNO" vylívali ještě tři dny ze sklepa. Proto jsme s meteorology lišácky vyběhli a místo na "zmrzlíky" jsme akci posunuli o týden dopředu, čímž jsme počasí nechutným způsobem zmátli a vyšlo nám opravdu krásné trenýrkové teplíčko. Aby ovšem bylo přítomným jasno, že na Bruntálsku v květnu teprve vrcholí konec února, přepadl náš tábor v neděli ráno déšt a mlhavý přízrak. To ovšem nemůže připravené zlatokopy vyvést z ledového klidu.

Takže v pátek 6. května dopoledne nedaleko Široké Nivy nastoupila rychlá rota Bill, Fanda, Major a začali budovat zázemí. Postavit pergoly, usadit kotel (který by nám záviděl i šéfkuchař z kuchyně hotelu Hilton), dokulit sud s pivem, narazit, každej sehnat si krýgl ... a už jsme vyhlíželi Koťu se Šerpou, protože s jejich očekávaným příjezdem se nám také přivezl výborný gulášek. No a tak jsme seděli, pokecávali a vyhlíželi, kdopak to k nám jede...

K večeru jsme byli v plné sestavě a při družné zábavě jsme probrali to, jak jsme tu zimu pěkně prolenošili, kdo co nestihl, co koho přes léto čeká...no a čas u táboráku plynul, plynul..

Sobotní ráno jsme slavnostně zahájili letošní sezónu pomyslným Otvíráním klejmů. Zároveň byla zahájena prestižní soutěž "O zlatý ešus 2011" ve volném rýžování zlata z řeky. Součástí soutěže byly i doprovodné nepovinné klání v hodu kládou do dáli, v přebírání fazolí, hodu nožem do terče a pro nezletilé sestřelování plechovek pomocí tenisáku. V tabořišti zavládla tvrdá soutěžní rivalita a každý bojoval seč mu síly a schopnosti stačily. Bill měl totiž k těmto disciplínám připraveny velmi lákavé ceny.

co dokáží děti..zde fyzika ztrácí význam..

vrh nožem - přísný a neúplatný rozhodčí...

Královskou disciplínu - rýžování v řece - nikdo nepodcenil a k rozhodčím byly přinášeny zkumavky naplněné zlatavým obsahem. Po kontrole skrutátorem, který potvrdil, že je ve zkumavce zlato, byla tato zkumavka zařazena do slosování. Vítěze Zlatého ešusu 2011 tedy určil los. Tuto variantu jsme zvolili proto, aby měli šanci na vítězství i ti, kterým ten zlatosběr z řeky ještě moc nejde a nebylo v našich silách nalezené zlato ve zkumavce nějakým způsobem ohodnotit. Zkušenosti z předchozích akcí nás od toho odradily ... takže na koho to štěstí padne...

blejská se tam, že jo? :o))

Ale začnu nejdříve doprovodnými soutěžemi:

Vrh kládou do dáli - muži:

 • Tomáš Valeček - 6,98 m
 • Miroslav Slivka - 6,94 m
 • Major - 6,85

Vrh kládou do dáli - ženy (zde o vítězi rozhodl tzv. rozhoz, tedy opakovaný hod):

 • Hanka Slivková - 5,80 m
 • Erika Drápalová - 5,80 m
 • Hanka Durdová - 5,30 m

Hod nožem na cíl (10 pokusů):

 • Hanka Durdová - 9
 • Miroslav Slivka - 6
 • Luďka - 5

Třídění fazolí v rukavicích:

 • Hanka Slivková - 3,38 min
 • Fanda Pintér - 3,43 min
 • Koťa - 3,44

V kategorii děti byli pouze dva účastníci - Míša senior a Míša junior, kteří vzájemně zápolili v házení míčku do kýble, shazování plechovek a zúčastnili se i třídění fazolí. Nějak jsme to posčítali a vyhrál klučina starší, ale protože nám zůstala cena pro třetího, tak to měli kluci i s rozdělenou třetí cenou.

A konečně ke Zlatému ešusu !!! nervozita před vyhlášením vítěze byla obrovská...

Majitelem Zlatého ešusu pro rok 2011 se stal Miroslav Slivka. Jak už jsem psal, vítěze určil los, stejně tak jako los určil i druhé místo - Hejkal a třetí místo pro Šerpu.

Abych nezapomněl - Koťa a Šerpa udělaly pro rýžováním vyčerpané zlatokopy výborné vařené kolena s křenem a hořčicí, za což holkám patří velký dík a kus uznání.

A družná zábava pokračovala dlouho do noci.

Ráno nás probudil déšt a také vůně ovarové polévky, kterou naše holky od kotle připravily coby ranní vyprošťovák po probdělé noci. Také plech plný sádla s kusy masa vypadal a hlavně chutnal opravdu skvěle.

Tož pobalit se, rozloučit se a hurá k domovu - kdo ví...třeba zase příště...

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se aktivně zapojili do přípravy tak velkolepé akce, jako je Zlatý ešuš 2011: Koťa, Bill, Fanda, Šerpa, Mira Slivka, Ječňák a Harry.

za Bruntaláky Major

 

 

FOTOGALERIE

20
Otevírání klejmů KMSZ 2011
autor: Major, zadáno: 27.12.2012,
shlédnuto: 9655

DISKUZE

V diskuzi není žádný příspěvek, naprav to a něco ostatním napiš...