KMSZ - článek

MR Zlatá Baňa 2015

autor: Slívková Hanazadáno: 27.8.2015přečteno: 1077fotogalerie: 1diskuze: 0

OHLÉDNUTÍ ZA MR 2015 VE ZLATEJ BANI

 

     Po předchozí domluvě, jsme se s Durdo-Valečkami domluvili, že se společně vydáme na „dálkovou“. Sešli jsme se v Hnojníku, a po vydatném obědě ve zdejší hospůdce jsme vyrazili.

    Cesta ubíhala docela rychle. Asi 40 km před cílem jsme zastavili u jedné zapadlé hospůdky ( jako na záchod), a Mirek zjistil, že čepují Svijany ! Tak jsem musela zbytek dořídit já. Po výjezdu na hlavní cestu nás předjelo něco modrého, a ejhle oni to Metudovci. Radostně jsme na sebe zamávali a zbytek dojeli – skoro – spolu.

    Rozdělali jsme stany a pergolu, a v tom nás uvítal pan majitel onoho pozemku ( parkoviště). Prej, že tam stanovat nesmíme, ať jdeme kus dál ! Po menší debatě nás nechal přespat s tím, že do 9.hod ráno musíme jinam. Tak jsme se začali stěhovat, když v tom nás přišla pozdravit druhá majitelka druhého pozemku s tím, že to je soukromý pozemek, ať jdeme jinam. Nakonec ji naši diplomati ukecali, tak jsme zůstali…..Při obhlídce areálu jsme zašli skouknou sociálky pro nás určené. Další šok : v jedné místnosti 5 sprch, uprostřed korýtko s kohoutkama a naproti 4 záchody !!!! Muži, ženy dohromady…..nu což, jiný kraj……

      Přišel za námi jeden z pořadatelů, jestli bychom mohli vypomoct s rozhodcováním, počítáním zlatinek, Libor Krejcar se ujal i moderování. Proč ne, šak jsme kolegové. Po dokončení registrace jsme konečně začali soutěžit. Výsledkové listiny jsou na stránkách Českých zlatokopů, ale musím vyzdvihnout jednu naši borkyni, a to KAROLÍNKU HRUBOU – METUDOVOU, která si vyrýžovala v tradiční pánvi – číňanovi 3. místo !!!!

     Za nás dva : Mirka a mě, musím konstatovat, že jsme se v sedni disciplínách umístili od 5. do 14 místa ve finálových kolech.

     Kromě mnoha pořadatelských zádrhelů, (kdo byl, ví o čem píšu) , jsme si atmosféru a pohodičku užívali po svém. Přijeli i Balážovci v počtu 4 kusy a pes  Měli jsme i kadeřnický salon, který ocenili pořadatelé, ale i diváci nočního rýžování, když na plac nastoupil Metud se svým účesem. Doložím fotkami. Samozřejmě, že jsme prohodili nemálo slov a nejen to,  s našimi slovenskými kamarády.

     Při zpáteční cestě jsme si zajeli na Štrbské pleso, a po společném obědě u Liptovskej Mary, se naše cesty rozešly…….

     Vzhledem k tomu, že jsem chtěla druhý den jet domů velmi nasr…., tak s odstupem času hodnotím celou akci z mého pohledu jako hodně slabou ,ale když jsou dobří přátelé a kamarádi, spousta věcí se dá přehlédnout.

Pokud má někdo ze zúčastněných nějaký doslov či připomínky, sem s nimi !!!!

                                                                                                 Hanka Slívková

P.S. :  Zlaté  ZLATÉ HORY !!

FOTOGALERIE

35
Zlatá Baňa 2015
autor: Slívková Hana, zadáno: 27.8.2015,
shlédnuto: 1691

DISKUZE

V diskuzi není žádný příspěvek, naprav to a něco ostatním napiš...