KMSZ - článek

Otvírání klajmů 2018

autor: Hrubá Zuzanazadáno: 6.6.2018přečteno: 575fotogalerie: 0diskuze: 0

Letošní otvírání klajmů proběhlo v již téměř pravidelném termínu – tedy druhý májový víkend. A stejně jako v několika předchozích letech jsem se i tentokráte sešli v Nové Vésce u Bruntálu na zahradě u Slivků, kteří nám jako vždy poskytli maximální pohodlí, za což jim patří velké poděkování :-)

Ale hezky popořádku.  Při pátečním příjezdu nás vítala silně zatažená obloha, která nevěstila nic moc dobrého, ale protože zlatokopi nejsou z cukru, tak je něco takového nemohlo odradit. Po krátké přeháňce jsme tak strávili příjemný večer u ohně s kytarou a písničkami. Dokonce i spousta milých hostů se objevila – starosta Zlatých Hor se ženou, z Německa zavítal  Werner,  několik zlatokopů dorazilo ze Slovenska a v sobotu se za námi přijeli podívat i Karel s Eleni :-)

V sobotu se kdo chtěl mohl zúčastnit řady soutěží v hodu kde čím, ve střelbě ze vzduchovky a taky mozkové závity jsme si mohli potrénovat. No a samozřejmě se i rýžovalo, protože bez toho by to nešlo. Hlavně podvečerní napínavé KO celkem jasně ukázalo, že staří ostřílení zlatokopové pomalu, ale jistě, svými výkony ustupují mladší  generaci (nepředpokládám, že by prohrávali dobrovolně :-)Takže zlatou cihličku za nejlepší výkon v rýžování si po právu odnášeli Nelča a Jirka, kteří zcela jistě mezi nové zlatokopecké naděje patří.

A když byly všechny ceny rozdány a všichni vítězové náležitě oceněni, sešli jsme se kolem grilovací popelnice, ze které už to krásně vonělo. A protože v sousední zahradě zrovna probíhala velká oslava, měli jsme večerní posezení dokonce i s ohňostrojem.

Kdo přijel, ten neprohloupil a mohl si užít příjemný víkend. A ostatním to třeba vyjde příště :-)

Děkujeme moc Hance s Mírou a ostatním, kteří pro nás všechno tak hezky nachystali a těšíme se na další setkání.

Zuzana

FOTOGALERIE

K tomuto článku není přiřazena žádná fotogalerie.

DISKUZE

V diskuzi není žádný příspěvek, naprav to a něco ostatním napiš...