KMSZ - článek

Kdybych to býval věděl ...

autor: Baťochzadáno: 31.8.2018přečteno: 631fotogalerie: 0diskuze: 0

Kdybych to býval věděl, tak bych sem nechodil…..

     Tak tohle oblíbené pořekadlo si možná k sobotnímu večeru po ukončení soutěží Šťourova memoriálu a putovní pánve starosty Zlatých Hor pomyslelo více lidí. Neboť někteří z nich strávili na dvou či čtyřech nohách (tím nemyslím psa, ale člověka sedícího na židli) téměř dvanáct hodin, aby vše proběhlo jak proběhnout má, vše potřebné bylo tam, kde být mělo, aby soutěžící byli včas, kde být měli a diváci se mohli nerušeně bavit sledováním urputných zápolení, na jejichž konci bylo vyhlašování vítězů za svitu hasičských reflektorů. Zas na druhou stranu, kdy se vám tohle poštěstí absolvovat.

     Pokud jste přestali počítat kola, nebo je počítat nestačili, tak vězte, že od čtvrt na deset ráno do osmi hodin večer proběhlo 35 kol (pouze 1x se opakovalo). To je více jak tři kola za hodinu, a kdybychom vzali čistý čas bez kulturních vložek, ty čtyři kola za hodinu v průměru bychom dali.

     Něco málo naznačoval už páteční večer, kdy měla končit registrace na ŠM v osm hodin a již předtím bylo dosaženo limitu jak v jednotlivcích, tak ve dvojicích. Sorry jako, ale zkuste si poslat domů Poláky, ačkoli by vás nemuselo zajímat, že některý nemá internet, některý prostě na registraci po netu nereflektuje. Ovšem stejné to bylo i se Slováky či našinci. A tak nám počet startujících bobtnal, bobtnal až nabobtnal i během sobotního dopoledne, kdy pokračovala registrace do pánevních soutěží.

     Jediné, co nám nechybělo, bylo naštěstí nachystané zlato. Ale taky vlastně dobrá nálada a chuť se s tou masou závodníků poprat ke spokojenosti všech. A to je, proč vlastně tohle píši. Nemůžu psát o tom, jak probíhala soutěž, protože o tom vlastně nic nevím. Viděl jsem v podstatě několik vteřin jednoho kola mužů a to bylo asi tak všechno. Ale můžu poděkovat (a to opravdu, opravdu hodně) všem, kteří pomáhali a díky jejich zkušenosti a úsilí se to nakonec podařilo zvládnout. Pro mne na jedničku s hvězdičkou. Nikoho jsem nemusel honit, připomínat, co a jak má dělat, fungovali jste všichni, včetně skautíků, bez větších chyb. Ty jsme vlastně udělali jenom my ve výpočetním centru.

     Nesmím zapomenout ani na školu rýžování. Ráno jsem jim dal zkumavky se zlatem, nůžky, izolepu a lístečky na památku a odpoledne mi vrátili jenom izolepu a nůžky, protože veškeré zkumavky se ve škole prodaly.  Bezva a poděkování i jim.

     Určitě se postupně dopracuji k tomu, že dám na web všechny výsledky (pokud mi Mašinka pošle slíbené časy jednotlivých kol), prozatím máte jenom pro přehled v administrativní části předběžné vyúčtování akce. Další podrobnosti budu postupně přidávat. Zároveň bych všechny chtěl požádat, aby, máte-li fotky, jste je dali na webové stránky či třeba jenom poslali Zuzance, ona je tam už dá.  A na úplný závěr, co ještě probereme na zavírání, na příští rok počítáme s dvoudenní akcí, nebudete-li výrazně proti. Pro jistotu, pro pohodu všech.

     Ještě jednou díky. Váš předseda.

FOTOGALERIE

K tomuto článku není přiřazena žádná fotogalerie.

DISKUZE

V diskuzi není žádný příspěvek, naprav to a něco ostatním napiš...