KMSZ - článek

Zpráva o Poháru Jendy Červotoče 2019

autor: Baťochzadáno: 25.9.2019přečteno: 221fotogalerie: 0diskuze: 0

Pohár Jendy Červotoče – 21.9.2019 – Beaver City

     Již začíná být tradicí, že součástí zavírání klajmů je soutěž v rýžování „Pohár Jendy Červotoče“ na klasickém, ale zejména netradičním nářadí. Letošní rok se sešla hojná konkurence, v hlavní soutěži se registrovalo 28 soutěžících a v kategorii dětí soutěžily 4 naděje do budoucna. Po delší době byla ustanovena i komise pro hodnocení práce s pánví u něžného pohlaví. Cokoli namítat proti této soutěži je stejné jako odmítat mrskut.

     Všichni soutěžící absolvovali nejdříve kolo na klasické pánvi, což je u nás čínský klobouk. A pak střídavě buď „klobouček“ (což je v podstatě kovová polokoule s okrajem) nebo „hřbet“ (kdo neví, je to klasická forma na srnčí hřbet – kdo nepeče, najděte si to na Googlu). Časy ze všech tří kol se sčítají a šest nejlepších postupuje do finále, kde soutěží na všem nářadí zaráz. Výsledky jsou přiloženy. Vítěz, který jako hlavní cenu získal Bedřišku (tj. sošku zlatokopky), zvolil taktiku „s opatrností nejdál dojdeš“ a jako jediný našel všechny zlatinky. Tady s ohledem na čem se rýžuje nezbývá než smeknout. Soutěžící na prvních třech místech si odnesli krom pitelných cen i poukázky do místního GENERAL STORE, kde je jistě smění za zdařilé výrobky či okrašlující předměty. Čtyřčlenná komise pak jednomyslně uznala, že v práci s pánví byla nejlepší Petra Levová.

     Dovolím si nakonec poděkovat všem, kteří se soutěží pomáhali, ať již mládí za měření a zapisování výsledků či ostatním za pískování a další nezbytnosti nutné pro zdárný průběh soutěže. Těm, co na soutěž v rámci zavírání nepřijeli jako vždy pozdrav „vaše škoda“.

Zdraví Vás všechny předseda výboru J.“B“M.

 

Základní kola

Výsledné časy

Celkové časy

Finále

Děti

FOTOGALERIE

K tomuto článku není přiřazena žádná fotogalerie.

DISKUZE

V diskuzi není žádný příspěvek, naprav to a něco ostatním napiš...