KMSZ - článek

Ohlédnutí za letošním MS 2020

autor: Hrubá Zuzanazadáno: 30.8.2020přečteno: 343fotogalerie: 1diskuze: 0

 

Ve dnech 18. – 22. srpna 2020 proběhlo v areálu Oplocenka v Novém Kníně Mistrovství světa v rýžování zlata. S nelehkou situací, která se chtě nechtě dotýká každého z nás, se organizátoři popasovali na výbornou a celá akce se vydařila naprosto skvěle. Mistrovství se zúčastnilo 285 soutěžících z celkem třinácti zemí světa a soutěžilo se v celé řadě kategorií, které zde nebudu vypisovat, ale které si můžete (společně s dalšími zajímavými čísly a údaji) dohledat zde:  https://ms2020.lin.cz/CZ/Ryzov/stat_gold.php

V úterý odpoledne vyšel z náměstí v Novém Kníně pestrobarevný průvod se spoustou vlajek, který za mírného deště dorazil přes zaplněný kemp až k rýžovišti, kde bylo vztyčením vlajky celé mistrovství oficielně zahájeno. Od středy do pátku potom probíhalo jedno vyřazovací kolo za druhým a všechno šlapalo jako hodinky. Veliký dík patří perfektní časomíře ve složení Mašinka, Martin a Jirka. Téměř nevycházeli ze své měřící buňky a vydávali jednu výsledkovou listinu za druhou. Věřím, že si to pánové dostatečně natrénovali a příští rok na Mistrovství Evropy ve Zlatých Horách proběhne všechno jako po másle :-)

Poděkování patří samozřejmě také celému organizátorskému týmu, který připravil plně vybavený areál včetně úžasných sprchovacích kabinek – ty se ve vedrech, která panovala, hodily myslím každému. Já osobně jsme za ně byla velice vděčná a srdečně děkuji dobré duši, která je zajistila :-) Opět jsme v areálu mohli nakrmit nejen sebe, ale i své mobilní telefony, dopřát si různé druhy nápojů... K vidění i vyzkoušení byla různá řemesla (zlacení, lití cínu, tvořivé dílničky pro děti), ale také spousta krásných kamínků – zkrátka každý si mohl přijít na své. Večer co večer se na pódiu střídaly kapely proložené sem tam ohnivou show a každý si tak mohl vybrat to, co mu bylo blízké.

V sobotu pak proběhla finálová kola všech kategorií a odpoledne vyhlášení výsledků. Výsledky všech kol (nejen těch finálových) můžete najít zde: https://ms2020.lin.cz/CZ/Ryzov/result_list.php Ráda bych zmínila třetí místo v národních týmech, které si vybojoval český tým ve složení: Katka Dunovská (vítězka v kategorii žen :-), Jirka Dunovský, Radek Chlád, Honza Kořenář a Jirka Slivka – gratulujeme :-)

V rámci MS proběhlo jednání WGA, na kterém starosta Zlatých Hor Milan Rác společně s Jirkou Jurášem (ředitelem organizace Zlatohorsko kraj pokladů) úspěšně odprezentovali žádost o pořádání Mistrovství Evropy v roce 2021. Pro nás to znamená, že nás v příštím roce čeká velká spousta práce, aby ME proběhlo alespoň tak hladce, jako letošní MS.

Ještě jednou děkuji všem za bezvadnou organizaci, přeji pevné zdraví a těším se na viděnou na některé příští akci :-)

Zuzana

 

FOTOGALERIE

93
Mistrovství světa 2020
autor: Hrubá Zuzana, zadáno: 29.8.2020,
shlédnuto: 437

DISKUZE

V diskuzi není žádný příspěvek, naprav to a něco ostatním napiš...